Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular

Kendinizin ve başkalarının güvenliği açısından aracınızı dikkatli kullanmalısınız. Ancak, siz bu kadar dikkatli olurken ya başkalarının dikkatsizliği nedeniyle aracınız hasar görürse? Bu durumda yapmanız gerekenler aşağıdaki gibidir. Olay yerine en yakın trafik ekiplerini çağırmalı ve kaza tespit tutanağı tutturmalısınız. Trafik zaptının tutulmasından sonra trafik poliçenizin, ruhsatınızın ve ehliyetinizin kopyalarını diğer araç sahibine vermeli ve o sürücünün trafik poliçesinin, ruhsatının ve ehliyetinin kopyalarını da siz almalısınız. Hasar dosyanızın açılması için sigorta şirketine teslim edilmesi gereken belgeler ise aşağıda bulunmaktadır. Kazaya karışan sürücülerin Trafik Sigorta Poliçesi, ruhsat ve ehliyet kopyaları, Trafik kazası tespit tutanağının aslı, Kazaya karışan sürücülerin alkol raporları.

Kaza anında yapmanız gereken işlemleri bilmeniz hem sıkıntı yaşamamanız hem de hasarınızı eksiksiz ve zamanında almanızı sağlar. Bir kaza halinde yapmanız gereken işlemler aşağıdaki gibidir: Kaza yerinde aracın konumunu değiştirmeden trafik polisini aramalı, kaza zaptı tutturmalı ve alkol raporu almalısınız. Kaza yeri jandarma sınırları içindeyse en yakın jandarma karakoluna haber vererek ifade vermeli ve görgü tespit tutanağı tutturmalısınız. Kazaya başka bir araç da karışmış ise, o araca ait trafik poliçesinin fotokopisini ve sürücüsünün ehliyet ve ruhsat fotokopisini almalısınız. Araç çalışmıyorsa, çekici için Şirketimizi aramalı en yakın servise aracınızın çekilmesini sağlamalısınız. Hasar dosyası için gereken aşağıda belirtilen evrakları hazırlamalısınız ve ilgili servise teslim etmelisiniz.

•Trafik kaza raporu,

•Sürücünün alkol raporu,

•Sürücünün ehliyet fotokopisi,

•Aracın ruhsat fotokopisi,

•Kaza yeri resimleri ve araçlara ait hasar resimleri ( mutlaka olmalı özellikle tek taraflı kazalarda )

Son günlerde en sık karşılaştığımız olayların başında otomobil hırsızlığı gelmektedir. Bu durumda sigortalılar otomobillerinin çalınmasının şaşkınlığını ve üzüntüsünü yaşarken hasar prosedürleri içinde ne yapacağını bilemez durumdadır. Bu nedenle, otomobilinizin çalınması halinde yapmanız gereken işlemleri bilmeniz, hem sıkıntı yaşamamanızı hem de hasarınızı tam ve zamanında almanızı sağlar. Peki, otomobilinizin çalınması halinde ne yapmalısınız? İşte yapmanız gereken işlemler… 1. adım Otomobilinizin çalındığını fark ettiğiniz an, mümkün olan en kısa sürede size en yakın karakola giderek müracaat etmeli ve hırsızlık tutanağı tutturmalısınız. Otomobilinizin çalındığını hemen tarafımıza ihbar etmeli ve hasar dosyası açtırmalısınız. 2. adım Otomobil hırsızlığında yasal bekleme süresi 30 gündür. Bu süre içinde otomobil bulunamaz ise; Otomobilin bulunamadığını tarafımıza bildirmelisiniz. Otomobilinizin bulunup bulunmadığını talep eden bir yazıyı karakol ve oto hırsızlık masasına götürmelisiniz. Buna karşılık almış olduğunuz yazıyı tarafımıza teslim etmelisiniz. Kazasız günler dileğiyle…

Sadece Bodrum’da değil, Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde ehliyetsiz motorlu bir taşıt kullanılamaz. Yanlızca araba ehliyetiyle 50cc moped scooter kullanılabilir. Bodrum’undar yollarında 50cc scooter kiralayıp gezmek tatilinizi daha keyifli hale getirecektir. Bodrum motosiklet kiralama için A, A1 ya da A2 sınıfı ehliyetinizin olması gerekir.

Genel araç kiralama prosedürü 23 yaş altındaki misafirlerimizin Bodrum Rent a Car filomuzdan ya da İstanbul Rent a Car filomuzdan araç kiralama yapabilmeleri için genç sürücü sigortası satın almaları gerektirmektedir. 20 yaşın altındaki genç misafirlerimiz yalnızca ekonomi grubu araba kiralama yapabilir.

Genel araç kiralama prosedürü 23 yaş altındaki misafirlerimizin Bodrum Motosiklet Kiralama filomuzdan ya da İstanbul Motosiklet Kiralama filomuzdan araç kiralama yapabilmeleri için teminat bedelinin %50 fazlasını ödemesi gerekmektedir. 20 yaşın altındaki genç misafirlerimiz yalnızca 250cc’ye kadar motosiklet kiralama ya da scooter kiralama yapabilir.

Bodrum’da motosiklet kiralama yapan özgürlüğünü seven motosiklet kullanıcıları için  Bitez, Gümbet, Ortakent, yahşi, Akyarlar, Turgutreis, Gümüşlük, Yalıkavak, Gündoğan, Türkbükü sahil şeridinde motosiklet turundan çok keyif alacaktır. 

Bodrum Araç Kiralama filomuzdan istediği grupta araba kiralama yapan misafirlerimiz genelde kişi sayısı fazla olan ya da konforu sevmektedir. Bu gruptaki misafirlerimiz yarımadanın tamamını araç kiralama yaparak güvende ve konforlu olarak gezip keyif alabilir.